Wygrana reprezentacji Belgii w meczu Ligi Narodów

*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

W meczu Ligi Narodów reprezentacja Belgii pokonała Polskę 1:0. Jedynego gola w spotkaniu na PGE Narodowym zdobył Michy Batshuayi.

Tuż przed rozpoczęciem spotkania na PGE Narodowym miejsce miało wręczenie pamiątkowych statuetek dla uczestników mundialu w 1982 roku. Ówczesna reprezentacja Polski zajęła wtedy trzecie miejsce na mistrzostwach świata. 40 lat po tym sukcesie na PGE Narodowym pojawili się zawodnicy, którzy brali udział w turnieju, a wśród nich znaleźli się m.in. Zbigniew Boniek, Władysław Żmuda czy Paweł Janas.

Mecz z Belgią był rewanżowym starciem Biało-Czerwonych z tym rywalem w grupie Ligi Narodów. Spotkanie to było także pierwszym meczem na PGE Narodowym w roli selekcjonera kadry dla Czesława Michniewicza.

Początek spotkania z Belgią nie ułożył się najlepiej dla polskich piłkarzy. Goście już w 16. minucie wyszli bowiem na prowadzenie. Po dośrodkowaniu w pole karne, Wojciecha Szczęsnego strzałem z główki pokonał Michy Batshuayi.

Reprezentacja Polski znakomitą okazję na doprowadzenie do remisu miała w 31. minucie spotkania. Sebastian Szymański dostał świetną piłkę w pole karne rywala, ale ostatecznie posłał piłkę ponad bramkę. Kilka minut później goście znowu posłali piłkę do siatki Biało-Czerwonych, ale gol nie został uznany, bo sędzia dopatrzył się spalonego.

Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy znakomitą okazję do zdobycia bramki miał Sebastian Szymański. Po świetnym podaniu od Roberta Lewandowskiego, pomocnik reprezentacji Polski posłał piłkę w kierunku bramki rywala, ale ta przeszła tuż obok słupka i nie wpadła do siatki.

W drugiej połowie kibice nie zobaczyli już więcej bramek. Najlepszą okazję do wyrównania wyniku w drugiej połowie miał Karol Świderski. Jego strzał ostatecznie zatrzymał się jednak na słupku, a piłka nie wpadła do siatki Belgów. Finalnie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 na korzyść reprezentacji Belgii.