Szósta edycja żużlowego turnieju Grand Prix na PGE Narodowym

*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

W sobotę 14 maja na PGE Narodowym odbyła się szósta edycja żużlowego turnieju Grand Prix - 2022 ORLEN Warsaw FIM SGP of Poland. Zwycięzcą został Max Fricke z Australii.

Na dzień przed oficjalną datą wydarzenia odbyły się treningi i kwalifikacje, które wygrał występujący z numerem 95. Bartosz Zmarzlik. Zaraz po nim znaleźli się Duńczyk Leon Madsen i Tai Woffinden, który wcześniej dwukrotnie zwyciężył podczas turniejów na PGE Narodowym.

W sobotę od godziny 14.30 kibice, którzy przybyli na PGE Narodowy, mieli okazję spędzić czas w Fan Zonie, zorganizowanej przez promotora cyklu FIM SGP. Wśród wielu przygotowanych atrakcji tą najważniejszą była sesja autografów, w której wzięli udział zawodnicy, których później podziwiać mogliśmy na torze.

Wydarzenie rozpoczęło się prezentacją uczestniczących w turnieju, zaraz po czym, punktualnie o 19.04 nastąpił start do pierwszego wyścigu. Po dwóch seriach startów do niepokonanych należeli Leon Madsen i Maciej Janowski. Po czterech rundach, z 10 punktami na prowadzenie wyszedł Bartosz Zmarzlik.

W półfinałach zobaczyć mogliśmy trzech Polaków – Zmarzlika, Janowskiego oraz Przedpełskiego. Drugi łuk trzeciego okrążenia niestety pozbawił Zmarzlika szansy na wygraną. Janowski w drugim półfinale zmierzył się z Madsenem, Woffindem i Michelsenem – Polak zakończył go jako ostatni.

Fricke, Madsen, Lindgren i Michelsen zmierzyli się ze sobą w wielkim finale. Wygraną wywalczył występujący z numerem 46. Max Fricke z Australii, zaraz po nim na podium znaleźli się Duńczyk Leon Madsen oraz Szewd Fredrik Lindgren. Bartosz Zmarzlik został liderem w klasyfikacji generalnej indywidualnych mistrzostw świata na żużlu.

Ponad 50 tysięcy widzów z trybun PGE Narodowego podziwiało ceremonię wręczenia trofeum, która zakończyła się spektakularnym pokazem fajerwerków.