Powrót Biało-Czerwonych na PGE Narodowy i pewne zwycięstwo

*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

W meczu eliminacji MŚ 2022 reprezentacja Polski pokonała Albanię 4:1. Gole dla Biało-Czerwonych strzelali Robert Lewandowski, Adam Buksa, Grzegorz Krychowiak oraz Karol Linetty. Spotkanie na stadionie obejrzało ponad 38 tysięcy kibiców.

Reprezentacja Polski wróciła na PGE Narodowy po prawie dwuletniej przerwie i zaliczyła swoje 18. zwycięstwo na arenie. Polacy nie przegrali w Biało-Czerwonej Twierdzy od 19 meczów.

Jako pierwszy w meczu z Albanią na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski. Dla kapitana reprezentacji Polski był to 27. gol na PGE Narodowym. Do przerwy Biało-Czerwoni prowadzili z Albanią 2:1. Drugą bramkę dla Polaków dołożył Adam Buksa, który debiutował w barwach reprezentacji. Jedynego gola dla Albańczyków strzelił Sokol Cikalleshi.

W 54. minucie drugiej połowy bramkę na 3:1 zdobył Grzegorz Krychowiak, któremu asystował, po znakomitym rajdzie z piłką, Robert Lewandowski. Tuż przed ostatnim gwizdkiem czwartego gola dla Polaków strzelił Karol Linetty. Dla reprezentacji Polski mecz z Albanią był 28. spotkaniem rozegranym na PGE Narodowym.

Polacy ponownie wystąpią w Warszawie już 8 września. Biało-Czerwoni zmierzą się w eliminacjach do MŚ 2022 z reprezentacją Anglii.